Japa mala No.24

Neohodnoceno

Japa mala s červeným korálem a mechovým achátem

Se silnou posilující a uzemňující energií, která pomáhá vrátit se zpátky k sobě ♥ Vhodná při vyčerpání všeho druhu.

Japa je navlečena na pevné nylonové niti. 

Střapec je ze 100% přírodního hedvábí české značky.

Délka japa maly je 80 cm (převléká se přes hlavu), velikost korálků 6 mm

Zakončena je dřevěným, ručně broušeným guru korálkem s vypáleným motivem. Dřevěný korálek můžete využít k aromaterapii a nakapat na něj svůj oblíbený vonný olej. 

Do dřevěného kolečka a střapce každé japa maly je vetřeno několik kapek na míru namíchané směsi esenciálních olejů. Vaše japa tak bude mít několik prvních dní svou unikátní lesní vůni.

1 390 Kč
Vyprodáno

Použité kameny:

Houbový korál je silným ochranným kamenem. Korál pochází z moře a už odedávna se věřilo, že má v sobě sílu oceánů. V minulosti byl považován za dar od bohů. Chrání nás před projevy násilí, otravou či lupiči. Vyvolává klidný spánek a zahání noční můry. Dodává rozum, odvahu a moudrost. Způsobuje vnitřní změny. Vyhání pošetilost, nervozitu, strach, depresi, vražedné myšlenky a paniku. Věří se, že korál je harmonizující kámen, který přináší optimismus, spojuje člověka s přírodou a pomáhá mu dosáhnout cíle.U miminek se doporučuje k utišení bolesti při prořezávání zoubků a též zajišťuje dítěti silnou ochranu. Přitahuje lásku a štěstí. Na úrovni fyzického těla reguluje menstruační krvácení, mírní poruchy trávicího ústroj a oční potíže. Zastavuje krvácení. Aktivuje 1. kořenovou čakru a nese v sobě projektivní (mužskou) energii. Nejvíce se hodí pro Ryby, Raky a Býky. Korál je dobré nabíjet na měsíčním světle nebo křišťálové drůze, protože na přímém slunci bledne.

Mechový achát je kamenem spojeným s přírodou nebo-li také kámen zrození. Má schopnost obnovit duševní rovnováhu. Tvrdí se o něm, že osvěžuje duši a umožňuje spatřit krásu všeho kolem. Pomáhá při práci porodním asistentkám, mírní bolest a zajišťuje zdárný porod. Pomáhá snižovat také citlivost na počasí a je mimořádně účinný pro každého, kdo pracuje v zemědělství nebo je spojen s botanikou. Jedná se o kámen symbolizující nový počátek. Jako kámen bohatství přitahuje rovněž bohatství. Má dvojí účel - rozumově založeným lidem pomáhá rozvíjet intuici a těm silně intuitivně založeným zase pomáhá nasměrovat k praktickým záležitostem. Odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid. Zároveň podporuje k osobnímu růstu. Jakožto vysoce optimistický kámen posiluje víru a naději. Dobře poslouží při depresích nehledě na to, jak složité mohou průvodní okolnosti být. Urychluje uzdravení. Funguje proti vleklým nemocem a zánětům, podporuje imunitní systém. Zmírňuje infekce, nachlazení i chřipku a pomáhá snižovat horečku. Je kamenem 4. srdeční čakry.  Jedná se o receptivní kámen (náležící jinové-ženské energii). Nejvíce se hodí pro Štíry, Býky, Kozorohy, Raky, Panny a Střelce. 

 

Japa malu odesílám v dárkové krabičce. Najdete v ní také lněný pytlík, ve kterém můžete svojí japa malu bezpečně uložit, když ji zrovna nepoužíváte. Do dřevěného kolečka a střapce každé japa maly je vetřeno pár kapek esenciálního olejíčku, který speciálně pro tyto japa maly namíchala aromaterapeutka Liška v máku (@liskavmaku). Vaše japa mala tak bude mít několik první dní svou unikátní lesní vůni ♥ Následně můžete kapat na dřevěné kolečko esenciální vůně podle vašeho výběru a používat tak japa malu k aromaterapii. Součástí balení je i povídání o jednotlivých kamenech a návod, jak s japa malou pracovat.

 

Co je japa mala a k čemu slouží?

Japa mala je tradiční modlitební náhrdelník ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace dle hinduistické i buddhistické tradice. Je spojen také s filozofií jógy. Nosí se v ruce, na krku nebo omotaný kolem zápěstí. Začátkem i koncem japa maly je tzv. guru korálek. Přes ten se při opakování manter nikdy nepřechází a po jeho dosažení se meditace buď ukončí, nebo se pokračuje znovu na tutéž stranu. Japa mala je zakončena střapcem, který je nejen dekorativní, ale slouží údajně k odvedení špatné energie.

Japa mala v dnešní době neslouží pouze k meditaci, ale stal se z ní oblíbený šperk i osobní talisman, který svému majiteli přináší ochranu a klid. Do své japa maly můžete vložit svůj vlastní záměr a říká se, že čím více vědomé pozornosti ji věnujete nebo čím více ji budete používat při meditaci, tím nabývá na své síle.  

Proč 108?

Číslo 108 je považováno za posvátné již od dob Buddhy. Původní význam posvátnosti čísla 108 dnes už není znám, ale je vysvětlován několika principy. Například podle védské kosmologie je průměr Slunce 108x větší než průměr Země a vzdálenost mezi Zemí a Sluncem je 108x průměr Slunce. A vzdálenost mezi Zemí a Měsícem je 108x průměr Měsíce. Další zajímavostí je, že životně důležité orgány lidského těla se začínají přehřívat při teplotě 108° Fahrenheita a v periodické tabulce existuje 108 prvků. Podle jógové tradice je po celé Indii 108 tvz. pithas, neboli posvátných míst. 108 je i marma bodů - posvátných míst v těle a 108 čaker se údajně spojuje v srdečním pletenci (4.čakře).

Jak vznikají moje japa maly?

Říká se, že při zaplétání jednotlivých uzlíků do japa maly zaplétáme "sebe", myšleno svou energii. Japa maly proto tvořím vždy v klidu, ať už v přírodě nebo doma. Japa mala není jenom šperk, ale osobní talisman a proto se jim snažím věnovat svou plnou přítomnost. Je to můj prostor pro zklidnění, napojení se na sebe a už samotná jejich výroba je mi odměnou. Snažím se do každé japa maly vtisknout svou dobrou energii a předat ji tak dál.

Pletení dle indické tradice:

Každou japa malu tvořím podle tradičního indického návodu. Při navlékání několikrát opakuju mantru Om Shreem, což v překladu znamená nádhera, nádherná. Na konci je japa mala spojena k sobě dvěma uzly - jeden zprava pro mužskou energii, druhý zleva pro ženskou. Na konci guru korálku je jeden uzel značící JEDNOTU. 

Střapec je vytvořen z 27x omotaného hedvábí přeloženého následně napůl. 27 je stejně jako 108 považováno na východě za posvátné číslo. Střapec je k male přivázán 3 uzly (1. pro uzemnění, 2. pro jin ženskou energii, 3. pro jang mužskou energii). Nakonec je 5x obmotán. Každé obmotání značí jeden živel (oheň, vodu, zemi, slunce a vzduch). Střapec je po upevnění přestřižen (říká se, že se přestřiháváme skrze tmu ke světlu) a nakonec zastřižen dorovna, čímže je odstraněna všechna špatná energie.

Z čeho jsou vyrobeny?

Japa maly obsahují pouze přírodní kameny a dřevěné korálky. Na konci každé japa maly je ručně vyráběný dřevěná guru korálek. Střapec je z pravého přírodního hedvábí. Korálky jsou navlečeny na přírodním hedvábí nebo pevné nylonové niti.

Každá japa mala je mnou ručně vyrobený ORIGINÁL. Jednotlivé japy se tak mohou mírně lišit od fotografie.

Kategorie: Japa maly
Položka byla vyprodána…