Japa mala No.27

Neohodnoceno

Japa mala s mechovým a ohnivých achátem a tygřím okem

Japa se zemitou energií, stahující ke kořenům, uzemňující a hluboce léčivá.

Japa je navlečena na přírodním hedvábí.

Střapec je ze 100% přírodního hedvábí české značky.

Délka japa maly (v obvodu) je cca 80 cm (převléká se přes hlavu), velikost korálků 6 mm

Zakončena je dřevěným, ručně broušeným guru korálkem s vypáleným motivem. Dřevěný korálek můžete využít k aromaterapii a nakapat na něj svůj oblíbený vonný olej. 

Do dřevěného kolečka a střapce každé japa maly je vetřeno několik kapek na míru namíchané směsi esenciálních olejů. Vaše japa tak bude mít několik prvních dní svou unikátní lesní vůni.

1 290 Kč
Vyprodáno

Použité kameny:

Mechový achát je kamenem spojeným s přírodou nebo-li také kámen zrození. Má schopnost obnovit duševní rovnováhu. Tvrdí se o něm, že osvěžuje duši a umožňuje spatřit krásu všeho kolem. Pomáhá při práci porodním asistentkám, mírní bolest a zajišťuje zdárný porod. Pomáhá snižovat také citlivost na počasí a je mimořádně účinný pro každého, kdo pracuje v zemědělství nebo je spojen s botanikou. Jedná se o kámen symbolizující nový počátek. Jako kámen bohatství přitahuje rovněž hojnost. Má dvojí účel - rozumově založeným lidem pomáhá rozvíjet intuici a těm silně intuitivně založeným zase pomáhá nasměrovat k praktickým záležitostem. Odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid. Zároveň podporuje k osobnímu růstu. Jakožto vysoce optimistický kámen posiluje víru a naději. Dobře poslouží při depresích nehledě na to, jak složité mohou průvodní okolnosti být. V rovině léčení urychluje uzdravení. Funguje proti vleklým nemocem a zánětům, podporuje imunitní systém. Léčí infekce, nachlazení i chřipku a pomáhá snižovat horečku. Je kamenem 4. srdeční čakry.  Jedná se o receptivní kámen (náležící jinové-ženské energii). Nejvíce se hodí pro Štíry, Býky, Kozorohy, Raky, Panny a Střelce. 

 

Ohnivý achát udržuje pevné spojení se zemí. Jeho energie je uklidňující, přináší pocit bezpečí a jistoty. Dokáže poskytnout oporu v těžkých chvílích. Vytváří kolem těla ochranný štít a odráží negativní síly zpět k jejich zdroji. Pomáhá odstranit chtivost a destruktivní přání. Také dobře léčí závislosti. Je kamenem 1. kořenové čakry a podněcuje vitalitu na všech úrovních. Napomáhá sexuálním aktivitám a pomáhá zažehnout vnitřní oheň. Na úrovni těla léčí žaludek, nervy, systém žláz s vnitřní sekrecí a poruchy oběhového systému. Chrání naši energii před vyhořením a pročišťuje energetické bloky. Má projektivní (mužskou) energii. Je vhodný zejména pro Berany, Býky, Raky, Štíry a Lvy.

 

Tygří oko je ochranný kámen. Tradičně se nosil jako talisman proti nepřátelským energiím. Je kamenem 3. čakry (solar plexu). Je to kámen dvojí polarity (projektivní i receptivní). Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energií Slunce. Navozuje stav vysokých vibrací, které jsou přesto uzemněné a pomáhá do země přivodit duchovní energii. Přiložením na 3. čakru solar plexu dobře působí na lidi odtržené od světa, v němž žijí. Pomáhá je uzemnit a taky zakotvit změny ve fyzickém těle. Vyrovnává činnost obou mozkových hemifsfér a zvyšuje jejich praktické využití. Je to mimořádně účinný kámen při léčbě mentální nerovnováhy. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislý na druhých a pobízí k tomu udělat ve svém životě změnu. Je to kámen, který dobře poslouží při hledání vlastních potřeb stejně jako potřeb druhých. V léčebném využití zlešuje zrak, napomáhá nočnímu vidění, mírní křeče, uzdravuje krk a rozmnožovací orgány. Nápomocný bude hlavně pro Blížence, Lvy, Panny a Býky.

 

Japa malu odesílám v dárkové krabičce. Najdete v ní také lněný pytlík, ve kterém můžete svojí japa malu bezpečně uložit, když ji zrovna nepoužíváte. Do dřevěného kolečka a střapce každé japa maly je vetřeno pár kapek esenciálního olejíčku, který speciálně pro tyto japa maly namíchala aromaterapeutka Liška v máku (@liskavmaku). Vaše japa mala tak bude mít několik první dní svou unikátní lesní vůni ♥ Následně můžete kapat na dřevěné kolečko esenciální vůně podle vašeho výběru a používat tak japa malu k aromaterapii. Součástí balení je i povídání o jednotlivých kamenech a návod, jak s japa malou pracovat.

 

Co je japa mala a k čemu slouží?

Japa mala je tradiční modlitební náhrdelník ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace dle hinduistické i buddhistické tradice. Je spojen také s filozofií jógy. Nosí se v ruce, na krku nebo omotaný kolem zápěstí. Začátkem i koncem japa maly je tzv. guru korálek. Přes ten se při opakování manter nikdy nepřechází a po jeho dosažení se meditace buď ukončí, nebo se pokračuje znovu na tutéž stranu. Japa mala je zakončena střapcem, který je nejen dekorativní, ale slouží údajně k odvedení špatné energie.

Japa mala v dnešní době neslouží pouze k meditaci, ale stal se z ní oblíbený šperk i osobní talisman, který svému majiteli přináší ochranu a klid. Do své japa maly můžete vložit svůj vlastní záměr a říká se, že čím více vědomé pozornosti ji věnujete nebo čím více ji budete používat při meditaci, tím nabývá na své síle.  

Proč 108?

Číslo 108 je považováno za posvátné již od dob Buddhy. Původní význam posvátnosti čísla 108 dnes už není znám, ale je vysvětlován několika principy. Například podle védské kosmologie je průměr Slunce 108x větší než průměr Země a vzdálenost mezi Zemí a Sluncem je 108x průměr Slunce. A vzdálenost mezi Zemí a Měsícem je 108x průměr Měsíce. Další zajímavostí je, že životně důležité orgány lidského těla se začínají přehřívat při teplotě 108° Fahrenheita a v periodické tabulce existuje 108 prvků. Podle jógové tradice je po celé Indii 108 tvz. pithas, neboli posvátných míst. 108 je i marma bodů - posvátných míst v těle a 108 čaker se údajně spojuje v srdečním pletenci (4.čakře).

Jak vznikají moje japa maly?

Říká se, že při zaplétání jednotlivých uzlíků do japa maly zaplétáme "sebe", myšleno svou energii. Japa maly proto tvořím vždy v klidu, ať už v přírodě nebo doma. Japa mala není jenom šperk, ale osobní talisman a proto se jim snažím věnovat svou plnou přítomnost. Je to můj prostor pro zklidnění, napojení se na sebe a už samotná jejich výroba je mi odměnou. Snažím se do každé japa maly vtisknout svou dobrou energii a předat ji tak dál.

Pletení dle indické tradice:

Každou japa malu tvořím podle tradičního indického návodu. Při navlékání několikrát opakuju mantru Om Shreem, což v překladu znamená nádhera, nádherná. Na konci je japa mala spojena k sobě dvěma uzly - jeden zprava pro mužskou energii, druhý zleva pro ženskou. Na konci guru korálku je jeden uzel značící JEDNOTU. 

Střapec je vytvořen z 27x omotaného hedvábí přeloženého následně napůl. 27 je stejně jako 108 považováno na východě za posvátné číslo. Střapec je k male přivázán 3 uzly (1. pro uzemnění, 2. pro jin ženskou energii, 3. pro jang mužskou energii). Nakonec je 5x obmotán. Každé obmotání značí jeden živel (oheň, vodu, zemi, slunce a vzduch). Střapec je po upevnění přestřižen (říká se, že se přestřiháváme skrze tmu ke světlu) a nakonec zastřižen dorovna, čímže je odstraněna všechna špatná energie.

Z čeho jsou vyrobeny?

Japa maly obsahují pouze přírodní kameny a dřevěné korálky. Na konci každé japa maly je ručně vyráběný dřevěná guru korálek. Střapec je z pravého přírodního hedvábí. Korálky jsou navlečeny na přírodním hedvábí nebo pevné nylonové niti.

Každá japa mala je mnou ručně vyrobený ORIGINÁL. Jednotlivé japy se tak mohou mírně lišit od fotografie.

 

Kategorie: Japa maly
Položka byla vyprodána…