Doprava zdarma od 2000,-

O kamenech

Kameny, které ke mě připutují čistím v naší lesní studánce nebo potoce. A podle možností nabíjím na slunečním nebo měsíčním světle. Krystaly a polodrahokamy odebírám od ověřených dodavatelů,
kteří nakupují kameny často přímo na místech těžby z osobně prověřených zdrojů. Můžete si být proto jistí pravostí minerálů. 

amazonit_ucinky_1

Amazonit je kámen odvahy a pravdy. Pomáhá překonat strach a podporuje úspěch. Je talismanem prosperity. Pomáhá svobodně vyjadřovat myšlenky a pocity. Zmenšuje strach a obavy a zvyšuje intuici. Rozptyluje negativní  energii a pohlcuje také škodlivý elektrosmog. Amazonit harmonizuje 4. srdeční a 5. krční čakru. Je spojen s energií vody, regenerací a znovuzrozením. Je to receptivní kámen, který vládne ženskou jin energií. Je přiřazen elementu země, pomáhá s uzemněním a udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Dle astrologie je přiřazen Rakům, Vodnářům a Pannám.

Čakry: 4. srdeční, 5. krční 

Znamení: Rak, Vodnář, Panna

ametyst_ucinky_1

Ametyst je mimořádně silný kámen s velkou duchovní mocí. Ametyst má silnou očistnou moc a vysoké spirituální vibrace. Posiluje intuici, zklidňuje a napomáhá vstřebávat nové myšlenky. Je to jeden z nejspirituálnějších kamenů vůbec. Je to receptivní kámen spojený s jin (ženskou). Náleží 6. a 7. čakře - čakře 3. oka a korunní čakře. Tyto čakry jsou spjaty s intucí, duchovním vnímáním světa a spojením s universem.

Čakry: 6. čakra (třetí oko) a 7. korunní čakra

Znamení: Ryba, Beran, Panna, Štír, Kozoroh, Střelec

 

akvamarin_ucinky

Akvamarín. Už z názvu je patrné, že akvamarín je kamenem vody. A také očisty a komunikace. Věří se, že je kamenem bohyně moří a kdysi jej námořníci nosili jako ochranu před utonutím. Zlepšuje komunikaci a sebevyjádření, pomáhá odblokovat 5. krční čakru. Ulevuje také od napětí šíje. Pokud míváte zatuhlý krk nebo problémy s komunikací, doporučuje se nosit na krku právě tento kámen. Dodává odvahu, zahání strachy a zklidňuje. Je to skvělý kámen meditaci, otevírá duchovní prostor a zlepšuje komunikaci nejen směrem ven, ale taky s našim vnitřním Já. Jedná se o receptivní, uklidňující kámen s jin energií. 

Čakry: 5. krční čakra

Znamení: Vodnář, Ryba

apatit

Apatit vytváří rezervy energie. Je zdrojem psychických darů a duchovního naladění. Jak už napovídá jeho název, odstraňuje apatii, lítost i zlost. Napomáhá komunikaci, vyvolává otevřenost a podněcuje ke kontaktu s lidmi. Velmi nápomocný je taky u hyperaktivních a autistických dětí. Snižuje podrážděnost a citové vyčerpání a uvolněním kořenové čakry dokáže odstraňovat minulá zklamání a podpořit vášeň. Pokud se zkrátka zdá, že váš život postrádá jiskru, sáhněte po apatitu. Je spojený s 5. komunikační (krční čakrou) a 6. čakrou třetího oka. Hodí se i k meditaci - prohlubuje pohroužení do meditačního stavu a zvyšuje hadí sílu (kundalini). Apatit harmonizuje pohybové ústrojí a podporuje tvorbu nových buněk. Je taky dobrý při hubnutí, protože potlačuje chuť k jídlu a zrychluje metabolismus. Slouží i ke snížení vysokého tlaku.

Čakry: 1. kořenová čakra, 5. krční čakra, 6. čakra (třetí oko)

Znamení: Blíženec, Vodnář

avanturin_ucinky

Avanturín je kamenem štěstí. V duševní rovině posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci. Dokáže zavést zpět do minulosti a odkrýt nerovnováhy současnosti. Pomáhá chránit srdeční čakru před vysáváním srdeční energie z těla ven. Zmírňuje neklid srdce a vysílá k němu posilující paprsky. Je kamenem dvojí polarity (obsahuje v sobě mužskou i ženskou energii zároveň).

Čakry: 4. srdeční, 5. krční čakra

Znamení: Rak, Střelec, Býk

citrin_kamen_ucinky

Citrín je velmi mocný kámen s blahodárnými účinky. Je kamenem hojnosti a štěstí. Je to projektivní kámen (posilující mužskou energii), plný sluneční energie a zdroje tepla. Posiluje vědomí našeho Já, zvyšuje sebevědomí a pomáhá nám dosáhnout toho, co chceme. Zesiluje intuici. Je vynikající pokud jde o obnovu ztracených sil, energie a dobře působí na organismus při chronickém únavovém syndromu. Harmonizuje ledviny a močový měchýř. Napomáhá předcházet negativním pocitům až depresím a má velmi kladný vliv na naší nervovou soustavu. Je to jeden z mála kamenů, který nepotřebuje čištění.

Čakry: 3.čakra solar plexu

Znamení: Lev, Panna, Býk, Blíženec

fluorit_kamen_ucinky

 

Fluorit je silným ochráncem naší duše. Dokáže rozeznat cizí vlivy v našem nitru a zastavit psychickou manipulaci zvenčí. Je mimořádně účinný jako ochrana proti škodlivému elektrosmogu. Uzemňuje a je to jeden z nejlepších krystalů co do překonání a vyrovnání jakéhokoliv druhu nesouladu v těle. Souvisí s pokrokem, vytváří přirozený řád a jemně otevírá podvědomí. Je výborným pomocníkem při učení, protože pomáhá při uspořádání a zpracování informací a také posiluje analytické myšlení. Čistí hlavu od přemíry myšlenek a dobře funguje na přeplněnou mysl. Na úrovni pocitů má stabilizační účinek a dokáže nechat na povrch vyplynout potlačované pocity. Je kamenem dvojí polarity (obsahuje v sobě jak ženskou tak mužskou energii zároveň). 

Čakry: 6. čakra (třetí oko)

Znamení: Vodnář, Ryba, Štír, Kozoroh

howlit_ucinky

Howlit  je mimořádně uklidňující kámen. Vytváří klid, harmonii, uvolnění a prostor pro meditaci. Pomáhá uvolňovat svalové napětí a křeče. Je lékem pro hyperaktivní mysl a přináší též hluboký a klidný spánek skrze uklidnění mysli. Zklidňuje rozvířené city a pohlcuje vztek a zlost. Jeho elementem je Voda. Patří mezi receptivní kameny. To znamená, že se řadí mezi uklidňující kameny s vlastnostmi ženské energie jin. 

Čakry: 4. srdeční čakra

Znamení: Váha, Vodnář, Beran, Rak, Ryba

karneol_ucinky

Karneol obnovuje vitalitu a tvořivost. Je to kámen kreativity. Zahání strach ze smrti a pomáhá vyrovnat se s průběhem životního cyklu. Je to silně pozitivní kámen, který motivuje, přináší úspěch v podnikání a rozhání apatii. Přináší jasnější vnímání světa, reguluje denní snění a zlepšuje schopnost analýzy. odstraňuje rušivé myšlenky, tiší zlost a vztek, chrání před závistí a přináší koncentraci. Aktivuje 1. kořenovou a 2. sexuální čakru, léčí záněty močového měchýře a zlepšuje zažívání a trávení.

Čakry: 1. kořenová a 2. sexuální čakra

Znamení: Beran, Panna, Lev, Kozoroh

houbovy_koral

Korál je silným ochranným kamenem. Korál pochází z moře a už odedávna se věřilo, že má v sobě sílu oceánů. V minulosti byl považován za dar od bohů. Chrání nás před projevy násilí, otravou či lupiči. Vyvolává klidný spánek a zahání noční můry. Dodává rozum, odvahu a moudrost. Způsobuje vnitřní změny. Vyhání pošetilost, nervozitu, strach, depresi, vražedné myšlenky a paniku. Věří se, že korál je harmonizující kámen, který přináší optimismus, spojuje člověka s přírodou a pomáhá mu dosáhnout cíle.U miminek se doporučuje k utišení bolesti při prořezávání zoubků a též zajišťuje dítěti silnou ochranu. Přitahuje lásku a štěstí. Na úrovni fyzického těla reguluje menstruační krvácení, mírní poruchy trávicího ústroj a oční potíže. Zastavuje krvácení. Nese v sobě projektivní (mužskou) energii a pomáhá s uzemněním. Korál je dobré nabíjet na měsíčním světle nebo křišťálové drůze, protože na přímém slunci bledne.

Čakry: 1. kořenová čakra

Znamení: Ryby, Rak, Býk, Váhy

 

hematit_ucinky

Hematit  je specifický kámen s velkým obsahem železa, které mu se přezdívá "kámen mysli". Je charakteristický tím, že podporuje paměť a násobí účinky jiných minerálů. Jedná se o projektivní kámen spojený s mužskou jang energií a je dobrým pomocníkem při uzemnění. Je spojený s 1. kořenovou čakrou. Podporuje krevní oběh, činnost ledvin a vstřebávání železa do krve. Na úrovni mysli pomáhá zvyšovat sílu a sebedůvěru, zvyšuje koncentraci, logické myšlení a dá se použít také při odvykání koření, užívání alkoholu nebo přejídání.

Čakry: 1. kořenová čakra

Znamení: Beran, Štír

bily_jadeit_ucinky

Jadeit je kamenem čistoty a vyrovnanosti. Jedná se o receptivní, uklidňující a ochranný kámen spojený s ženskou jin energií. Jadeit se vyskytuje v mnoha barvách. Mléčně bílý jadeit především mírní zmatek a napomáhá dojít ke správnému řešení. Je spojený se 4. srdeční čakrouzvyšuje lásku a péči o druhé. Je spojený s elementem vody a na fyzické úrovni pomáhá harmonizovat především ledviny a močové cesty. Zvyšuje plodnost a pomáhá také při porodu.

Čakry: 4. srdeční čakra

Znamení: Váhy, Vodnář, Ryby

kristal_ucinky

Křišťál je ochranný kámen, který dokáže čistit a pohlcovat negativní energii . Reguluje energie a uvádí je zpátky do harmonie. Povzbuzuje samostatnost. Křišťál ochraňuje před vším zlým a negativním. Je ho zapotřebí pravidelně čistit, protože do sebe nasává negativní energii, čímž nás chrání. Nejlépe se pročistí pod tekoucí vodou a nabíjí se na slunečním světle. Je to nejuniverzálnější krystal vůbec, který násobí sílu ostatních kamenů. Pokud chcete aktivovat jakýkoliv svůj kámen, položte jej vedle křišťálu. Obsahuje v sobě jin i jang (projektivní a receptivní) energii zároveň.

Čakry: všechny

Znamení: Lev, Vodnář, Kozoroh

kyanit_ucinky

Kyanit je uklidňující, receptivní kámen vyšších vibrací neboli též kámen vyrovnanosti. Stejně jako akvamarín proto pomáhá s komunikací, vyjadřováním a svého majitele vede k tomu říkat pravdu. Je to účinný zesilovač energií, zvyšuje také naše vnímání intuice. Tento kámen v sobě neudrží nic negativního a proto jej jako jeden z mála kamenů není ani zapotřebí čistit. Vrací naše éterické tělo zpátky do toho fyzického a zároveň ladí mysl na vyšší frekvence. Podporuje logické myšlení a odbourává iluze. Připravte se na jemného, ale o to vytrvalejšího průvodce, který vám v mnoha ohledech otevře oči a převrátí váš život vzhůru nohama. 

Čakry: 5. krční čakra

Znamení: Střelec, Vodnář, Ryba

lava_kamen_ucinky

Láva patří ke kamenům, které jsou ochranné, dodávají životní energii a sebevědomí. Láva je roztavená hornina, která vytéká ze země během sopečné erupce. Proto se ji říká také "krev Matky Země". Při vyvěrání má teplotu okolo 750- 1200 stupňů Celsia. Má velmi silné účinky a používá se k překonání bolesti. Jedná se o projektivní kámen spojený s mužskou jang energií Láva představuje energii ohně, vřelosti, vášně a světla. Je spojená s 1. kořenovou a 2. sexuální čakrou a proto se používá také k posílení sexuální energie. Láva už odpradávna působí jako kámen, který vrací radost do života, napomáhá od depresí a oživuje. Ukrývá v sobě energii země a proto je také silně uzemňujícím kamenem. Je symbolem svěžesti a pozitivní energie.

Čakry: 1. kořenová a 2. sakrální čakra

Znamení: Váha, Štír, Kozoroh, Beran

 

larimar_kamen_ucinky

 Larimar nazývaný taky jako "kámen bohů a delfínů" je jeden z nejvzácnějších polodrahokamů na světě. Larimar se těží pouze v Karibiku ve velmi malé hornaté oblasti ostrova Hispaniola. O tomto až nadpozemském, teprve nedávno objeveném polodrahokamu se tvrdí, že je kamenem ztracené Atlantidy a nese v sobě její dávnou moudrost. Je jedním ze silně duchovních kamenů otevírajících vstup do nových dimenzí a podněcující evoluci Země. Přirozenou cestou zvyšuje úroveň vědomí a léčí naše vnitřní dítě. Je průvodcem po naší pravé cestě životem. Ztělesňuje v sobě klid moře a modř nebes a jedním ze zásadních kamenů náležícím elementů vody. Larimar  je léčivým zemským kamenem a jeho energie umožňuje kontakt s bohyní Země. Je receptivním kamenem a kamenem božské Ženskosti a pomáhá se silně propojovat s touto energií. Zklidňuje a léčí emoce, pomáhá uvolnit stres. Larimar je vysoce duchovní kámen, který efektivně pracuje v rámci všech čaker od srdeční čakry až po korunní čakru. 

Čakry: 4.(srdeční) a 5.(krční) čakra

Znamení: Ryba, Lev

 

mechovy_achat

Mechový achát je kamenem spojeným s přírodou nebo-li také kámen zrození. Má schopnost obnovit duševní rovnováhu. Tvrdí se o něm, že osvěžuje duši a umožňuje spatřit krásu všeho kolem. Pomáhá při práci porodním asistentkám, mírní bolest a zajišťuje zdárný porod. Pomáhá snižovat také citlivost na počasí a je mimořádně účinný pro každého, kdo pracuje v zemědělství nebo je spojen s botanikou. Jedná se o kámen symbolizující nový počátek. Jako kámen bohatství přitahuje rovněž hojnost. Má dvojí účel - rozumově založeným lidem pomáhá rozvíjet intuici a těm silně intuitivně založeným zase pomáhá nasměrovat k praktickým záležitostem. Odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid. Zároveň podporuje k osobnímu růstu. Jakožto vysoce optimistický kámen posiluje víru a naději. Dobře poslouží při depresích nehledě na to, jak složité mohou průvodní okolnosti být. Urychluje uzdravení. Funguje proti vleklým nemocem a zánětům, podporuje imunitní systém. Zmírňuje infekce, nachlazení i chřipku a pomáhá snižovat horečku. Jedná se o receptivní kámen (náležící jinové-ženské energii).  

Čakry: 4. srdeční čakra

Znamení:  Býk, Kozoroh, Rak, Panna, Střelec

 

melounovy_turmalin

Melounový turmalín pročišťuje a přeměňuje těžkou energii do lehkých vibrací. Melounový turmalín aktivuje 4. srdeční čakru a je nejlepším léčitelem srdce a všech emočních zranění. Posiluje lásku, něhu a přátelství. Je to velmi pozitivní kámen. Na úrovni těla podporuje regeneraci nervů, pomáhá při roztroušené skleróze a léčí stres. Uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou energii v těle. Je to kámen protikladů - kombinace růžové a zelené symbolizuje mužský a ženský element. Jedná se proto o receptivní i projektivní kámen zároveň (podporující ženskou jin i mužskou jang energií). Tento dvoubarevný kámen pomáhá vybudovat smysl pro humor těm, kdo se berou moc vážně.

Čakry: 4. srdeční čakra

Znamení: Střelec, Ryba, Blíženec

 

měsíční_kámen

Měsíční kámen je silně spjat s ženskou energií a navíc je kamenem nových počátků, stejně jako měsíc, který se každý měsíc znovu rodí. Odráží naši přirozenou cykličnost a ze všech kamenů vůbec nejlépe pomáhá utišit rozbouřené city. Zvyšuje také naší intuici a vrací zpátky do citové stability. Celkově funguje dobře na rozbouřené emoce a zlepšuje empatii vůči druhým lidem. Lze jej používat také ke zklidnění hyperaktivních dětí. Jeho další silnou vlastností je to, že dokáže vytahovat na povrch věci uložené v našem podvědomí. Zajišťuje klidný spánek a pomáhá při nespavosti. Zejména při úplňku pak může pomoct vyvolat srozumitelné živé sny. Když jej přiložíte na oblast solar plexu (3. čakry), může odhalit už nefungující způsoby jednání v našem citovém životě. Co se týče zdraví, pomáhá hojit problémy horní části trávícího traktu (který je spojený s citovým vypětím)  a u žen snižuje taky hormonální nerovnováhu a menstruační bolesti. A v neposlední řadě pomáhá v celkovém nalazení na naše vnitřní biorytmické hodiny. 

Čakry: 3. čakra solar plexu, 6. čakra (třetí oko)

Znamení: Rak, Váhy, Štír, Vodnář.

morganit_ucinky

Morganit  nebo-li růžový beryl či růžový smaragd je kámen božské lásky. Jedná se o vzácný polodrahokam, který se nachází pouze v Thajsku, Brazílii, na Madagaskaru, v Africe a ve Spojených státech amerických. Pomáhá vytvářet prostor k tomu, abychom si mohli skutečně užívat života a naplnit své sny. Probouzí náš vrozený potenciál. Učí nás dělat pouze to, co opravdu potřebujeme a je to vynikající kámen pokud jde o zvládnutí životních stresů a odhození zbytečné zátěže. Tento kámen upozorní na naše zlozvyky a překážky v osobním a duchovním rozvoji. Také odhaluje nenaplněné citové potřeby a neprožité emoce. Pročišťuje srdce a citové záležitosti a je tudíž kamenem 4. srdeční čakry. Zbavuje role oběti, podvědomého odporu i nepříznivých myšlenek. Pomáhá hlavně s nemocemi spojenými se stresem. Posiluje zásobení buněk kyslíkem, pomáhá mírnit závratě, srdeční problémy, astma, tuberkulózu i nedostatečnou činnosti plic.

Čakry: 4. srdeční čakra

Znamení: Býk, Vodnář, Váhy.

obsidian_ucinky

Obsidián je silně ochranný kámen vytvářející štít proti všemu negativnímu. Dokáže pohlcovat negativní energii v okolí. Odbourává záněty a dokáže působit jako přírodní antibiotikum. Podle indiánů černý kámen poskytuje vůbec nejsilnější ochranu ze všech kamenůObsidián se považuje za kámen sebedůvěry. Dodává člověku zdravé sebevědomí a posiluje jeho já. Také je kamenem pravdy a upřímnosti a umožňuje mluvit a jednat člověku tak, jak to cítí. Jedná se o projektivní kámen podporující mužskou jang energii. Je to silně uzemňující kámenZahání bolest a má dobrý vliv na krevní oběh.

Čakry: 1. kořenová čakra

Znamení: Váhy, Štír, Kozoroh

ohnivy_achat_ucinky

Ohnivý achát udržuje pevné spojení se zemí. Jeho energie je uklidňující, přináší pocit bezpečí a jistoty. Dokáže poskytnout oporu v těžkých chvílích. Vytváří kolem těla ochranný štít a odráží negativní síly zpět k jejich zdroji. Pomáhá odstranit chtivost a destruktivní přání. Také pomáhá odbourávat závislosti. Podněcuje vitalitu na všech úrovních. Napomáhá sexuálním aktivitám a pomáhá zažehnout vnitřní oheň. Na úrovni těla posiluje žaludek, nervy, systém žláz s vnitřní sekrecí a poruchy oběhového systému. Chrání naši energii před vyhořením a pročišťuje energetické bloky. Má projektivní (mužskou) energii. 

Čakry: 1. kořenová čakra

Znamení: Beran, Býk, Rak, Štír, Lev

 

olivin_kamen_ucinky

Olivín chrání naši auru a je výborným čističem těla na všech úrovních. Je kamenem 3. čakry solar plexu a 4. srdeční čakry, které otevírá a pročišťuje. Uvolňuje starou energii a zátěž, kterou si na sobě neseme. Pomáhá odstranit pocit marnosti, letargie a života beze smyslu. Podporuje svého majitele k tomu vzít život zpátky do svých rukou. Pomáhá propojit se zpátky s přírodou a nastartovat kreativitu. Je receptivním kamenem spojeným s ženskou energií. Zvyšuje sebevědomí a pomáhá vyřešit problematické vztahy. Je to kámen obchodníků, přivolává klienty, dobré obchody a zisk. 

Čakry: 3. čakra solar plexu a 4. srdeční

Znamení: Střelec, Býk, Rak, Ryba, Lev, Panna

ucinky_safir

Safír je modrým bratrem rubínu a je nositelem opačné projektivní (mužské jang) energie. Je to kámen moudrosti a soustředění. je také symbolem pravdy, upřímnosti a věrnosti ve vztazích. Je kamenem 6. čakry třetího oka, zlepšuje intuici, vnáší do mysli klid a navrací do těla rovnováhu. Potlačuje depresi, přináší klid a podporuje v meditaci. Položený na krku odstraňuje pocity zklamání. Je to ochranný kámen, který vytváří auru, chrání proti zlým duchům a negativním energiím. Safír je snad nejsilnější a nejrychleji působící drahokam. jeho majiteli pomáhá při hledání sebe sama.

Čakry: 6. čakra třetího oka

Znamení: Býk, Vodnář, Ryba, Střelec, Kozoroh, Panna.

smaragd_kamen_ucinky

Smaragd je kamenem inspirace, trpělivosti a věrnosti. Je partnerským kamenem a kamenem úspěšné lásky. Přitahuje ke svému nositeli věrnost a štěstí. Udržuje vztahy v rovnováze, posiluje přátelství a uklidňuje city. Podle starých tradic poskytuje ochranu před kouzly čarodějů. Symbolizuje očistu a regeneraci, zmírňuje stres, splíny a deprese. Smaragd tiší stres i bolesti hlavy a jeho zelená barva symbolizuje moudrost. Traduje se, že smaragd omlazuje. Je také kamenem, který přivolává hojnost, zajišťuje dobré obchody a podporuje odbyt. Jedná se o receptivní kámen náležící elementu Země. Otevírá srdeční čakru a zklidňuje city.

Čakry: 4. srdeční čakra

Znamení: Lev, Býk, Blíženec, Rak.

rubin_ucinky
Rubín je po staletí nazýván králem drahokamů. Rubín ovlivňuje životní energii. Podněcuje touhu žít a vnáší do života radost a rázný přístup. Chrání také naši srdeční energii před vysáváním zvenčí. Je jedním z kamenů hojnosti, udržuje bohatství i nadšení. Je kamenem 1. kořenové čakry, receptivním kamenem (spojeným s ženskou jin energií) a nositelem dynamické živočišné energie. Napomáhá ve spojení se zemskou silou planety a s uzemněním. Je to stabilizující kámen, který umí uzemnit každého, kdo žije mimo realitu tohoto světa. Podněcuje touhu, probouzí sexuální energii a podporuje potřebu setkávání se s lidmi. V těle dobře funguje na vše spojené s krví, vyrovnává krevní tlak a tiší menstruační bolesti.
 
Čakry: 1. kořenová čakra
 
Znamení: Beran, Lev, Rak, Štír.
ruzenin_ucinky

Růženín je kamenem srdce. Pomáhá projevovat city, dodává lásku a krásu. Podněcuje něžnost, mírnost, přátelskost, nesobeckost a vnímavost. Dává sílu k odpuštění. Otevírá 4. srdeční čakru  a náleží elementu vody. Jedná se o receptivní kámen, tudíž zklidňující kámen spojený s ženskou jin energií. Je to univerzální kámen dodávající životní energii. Odstraňuje apatii, pomáhá při dlouhodobých nemocích a psychosomatických poruchách.

Čakry: 4. srdeční čakra

Znamení: Býk, Váhy, Blíženec

rudraksha_ucinky_1

Rudraksha nejsou kameny, ale plody stromu Elaeocarpus granitus. Hinduisté a Buddhisté uctívají Rudrakshu jako posvátné semínko přínášející mír, sílu a ochranu. Prokazatelné pozitivní účinky Rudrakshi jsou dokumentovány již přes 3000 let. V překladu název Rudraksha znamená "boží slzy" a dle legendy se jedná o slzy Boha Šivy. Říká se, že Rudraksha je boží dar Shivy lidstvu a že tyto korálky dokáží změnit karmu nositele. Tlumí stres, přináší jasnost, zostřují mysl a zvyšují intuici.

 

santalove_drevo_koralky_ucinky

Santalové dřevo. Jedná se o dřevo stromu Santalovníku bílého, který roste pouze v Indii, Bramě, na Srí Lance a na severu Austrálie. Santal pomáhá tlumit emoce a aktivuje spodní čakry. Podporuje funkci nerovové a svalové soustavy a má blahodárné účinky při problémech se záněty, zejména v intimních oblastech. Mírní svalové křeče a poskytuje úlevu také při bolestech hlavy. Santalové dřevo se odpradávna používá zejména v Indii také při očistě prostoru i těla pomocí vykuřování. Jeho vůně uzemňuje a stahuje energii zejména do 1. a 2. čakry. Stářím a používáním santalové dřevo postupně tmavne.

 

 

slunecni_kamen_ucinky

Sluneční kámen je jako samo slunce. Přináší do života světlo a radost. Dokáže tělu dodat velké množství fyzické energie. Je spojený s mužskou (jang) energií, kterou posiluje a energizuje, jedná se tudíž o projektivní kámen. Působí proti depresím tím, že vnitřně prozařuje. Je to ochranný kámen, který udržuje v rovnováze všechny orgány. Je spojený s 2. čakrou, posiluje sexuální energii. Ve středověku se věřilo, že sluneční kámen je kouskem Slunce a proto má obrovskou sílu. 

Čakry: 2. sakrální čakra

Znamení: Lev, Býk, Rak, Střelec

 

tygri_oko_ucinky

 

Tygří oko je ochranný kámen. Tradičně se nosil jako talisman proti nepřátelským energiím. Je to kámen dvojí polarity (projektivní i receptivní). Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energií Slunce. Navozuje stav vysokých vibrací, které jsou přesto uzemněné a pomáhá do země přivodit duchovní energii. Přiložením na 3. čakru solar plexu dobře působí na lidi odtržené od světa, v němž žijí. Pomáhá je uzemnit a taky zakotvit změny ve fyzickém těle. Vyrovnává činnost obou mozkových hemifsfér a zvyšuje jejich praktické využití. Je to mimořádně účinný kámen při léčbě mentální nerovnováhy. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislý na druhých a pobízí k tomu udělat ve svém životě změnu. Je to kámen, který dobře poslouží při hledání vlastních potřeb stejně jako potřeb druhých. Na úrovni těla zlepšuje zrak, napomáhá nočnímu vidění, mírní křeče, uzdravuje krk a rozmnožovací orgány.

Čakry: 3. čakra solar plexu

Znamení: Lev, Panna, Býk