Doprava zdarma od 2000,-

O Madeinles

stromy_madeinles

rucne_vyrabene_sperky_muj_pribeh

Jsem holka z lesa. Stěhovala jsem se a stále se ráda přesouvám po republice i po světě ale nejlíp ze všeho je mi v tichu lesa. Miluju energii velkých měst (New york, Londýn, Prahu, Brno i Ostravu) ale nikdy to v nich nevydržím příliš dlouho. Jak už jsem si však mnohokrát ověřila, k životu potřebuju zažívat kontrasty...asi proto že jsem v hloubi duše extrémista. 

 

Tvořím odmalička ale první "vážné" zkušenosti s řemeslem a podnikáním jsem nasbírala když jsem s mým (dnes už bývalým) přítelem založili u lesa truhlářskou dílnu. Vyráběli jsme netradiční a opravdu poctivý nábytek z masivu a každý kousek z naší dílny byl originál. Náš nábytek se objevil v časopisech o bydlení, podíleli jsme se na spoustě zajímavých interiérových proměnách s designéry ale přesto se nám podnikání nezdařilo a stálo nás spoustu času, peněz a nakonec i vztah. 

 

I když jsem si už vyzkoušela spoustu různých prací (od financí a účetnictví přes pekařinu, marketing až po práci ve škole) vždycky mě to nakonec stáhlo zpátky k ruční tvorbě. A taky ke svobodě a na volnou nohu. A tak tvořím. Madeinles byl původně název pro můj osobní blog na který jsem psala o všem možném. Jednoho dne jsem si podle návodu na internetu vyrobila svůj první lapač snů. A protože mě to bavilo a nakoupila jsem na něj spoustu materiálu, udělala jsem další. A pak další... 

 

K lapačům snů se přidaly minerály a vznikla LÁSKA. A taky první ŠPERKY. Spolu s výrobou šperků (které a to je sranda jsem sama do té doby nikdy moc nenosila) se začala pomalu probouzet k životu i moje celoživotně potlačovaná ženská energie. Propojení šperků se světem krystalů je pro mě proto doslova magickým místem ve kterém nacházím kus sebe. Ten kus který mi celý život unikal. A taky jemnost, křehkost, krásu, zpomaleni...Hodnoty, které si přeju vysílat skrze své výrobky i dál. Protože myslím že jsou ve světě zapotřebí.

 

madeinles_radka_muj_pribeh

 

A taky protože myslím že Láska je, když Zpomalíme a jsme Spolu.

A svět uteče jenom tomu kdo stále spěchá.

Tak nezapomeň a pojď do lesa.

 

 

stromy_madeinles

 

rucni_tvorba_filozofie_madeinles

 

Do každého výrobku vkládám kus sebe. Věřím, že ručně vytvořené věci v sobě nesou energii svých tvůrců, do které když se přidá dobrý záměr, může se tak šířit dál. Miluju krystaly a kameny a jsou to pro mě tak trochu živí tvorové. Myslím, že jsou ideálními nositeli a uchovateli oněch energií a věřím v jejich harmonizační schopnosti na naše fyzické i emocionální tělo.

 

Kameny, které ke mě připutují čistím v naší lesní studánce nebo potoce. A podle možností nabíjím na slunečním nebo měsíčním světle.

 

Krystaly a polodrahokamy odebírám jen od ověřených dodavatelů, kteří nakupují kameny často přímo na místech těžby z osobně prověřených zdrojů. Můžete si být proto jistí pravostí minerálů. Přírodní hedvábí, které ráda používám, pochází od české firmy a dřevěné komponenty mi vyřezává můj kamarád. Plast nebo umělé materiály u mě nehledejte.

 

Pro své výrobky si vybírám čistě přírodní a pokud to jde tak i lokální materiály.

 

Všechen obalový materiál, který používám při balení svých výrobků je šetrný k životnímu prostředí. Balím do papírových krabic, sáčků a bublinkových obálek s certifikátem FSC. Používám hlavně jutové provázky, papírové pásky a dřevěnou výplňovou vatu. U bublinkových fólií, které jako jediné obsahují plast vás prosím,abyste si udělali tu 1/2 minutu času na to odtrhnout a oddělit bublinkovou část do plastů. Příroda vám poděkuje.

 

Své balíčky balím ekologicky. Co nepotřebujete, můžete nejlépe rovnou spálit nebo zrecyklovat.

 

 stromy_madeinles

 

 Moje výrobky si můžete prohlédnout a zakoupit taky v prodejně Cvrk v Praze na Vinohradech nebo Jógovém ateliéru Luna v Opavě.


slow_lifestyle_blog – mini